ŁOWISKO SPORTOWE FISH ZONE ZŁÓW I WUPUŚĆ
Bobrowniki Wielkie/Tarnów/Małopolska

Zbiornik Fish Zone ma powierzchnię 5,6 ha i graniczy z naszym drugim łowiskiem DZIKA WODA. Wędkarze będą mieli docelowo do dyspozycji jedynie 5 dwuosobowych stanowisk na północnym brzegu. Obecnie przygotowane zostały stanowiska 1,2 i 3. Stanowiska 4 i 5 zostaną wykonane

do połowy sezonu 2020. Również na tej wodzie stawiamy na komfort i swobodę zasiadki. Na łowisku została wydzielona strefa prywatna, na której znajdują się dwa wąskie stanowiska w zachodniej części zbiornika.

Staw jest wyrobiskiem pożwirowym z lat 70-tych. Można spodziewać się złowienia w nim okazów, które nie miały jeszcze kontaktu z hakiem. W sezonie 2018 złowiliśmy w tym zbiorniku karpia oraz amura, których waga przekroczyła 20 kg. W sezonie 2019 największy złowiony karp ważył 19 kg, który nie miał kontaktu z hakiem. Łowiący u nas wędkarze bezwzględnie muszą stosować zasadę "Złów i Wypuść".

W stawie znajduje się kilka wypłyceń, natomiast najgłębsze miejsca mogą sięgać do 8 metrów

w zależności od pory roku. Dno łowiska jest zróżnicowane, od kamieni i piasku, po muł sięgający

do kilkudziesięciu centymetrów. W akwenie możemy natrafić na podwodną roślinność, górki, spadki

i zatopione drzewa. Wszystko to sprawia, że duże znaczenie może mieć nie tylko to, w jakim miejscu umieszczamy zestaw, ale i jak jest on skonstruowany.

Obecnie w granicy zbiornika częściowo funkcjonuje żwirownia, z której co jakiś czas płynie płuczka, robiąc mętną wodę. W niedługim czasie to nieudogodnienie zniknie. W stawie pływa średnia populacja karpia i amura w przedziale wagowym między 3kg a +20kg. W większości są to jednak średnie i mniejsze ryby, a złowienie okazu będzie wymagało cierpliwości, taktyki lub szczęścia.

W zbiorniku mamy też wiele innych gatunków ryb takich jak: sum, szczupak, sandacz, okoń, karaś, leszcz, płoć itp. Łowiska tego nie możemy porównywać do typowych wód komercyjnych pod względem dużej populacji wielkich karpi.


W ostatnich kilku latach staw został zarybiony karpiem i amurem średniej wielkości. Ostatnie zarybienie nastąpiło pod koniec sezonu 2019 karpiem w ilości 133 szt. Zbiornik sukcesywnie będziemy zmieniać, inwestując w infrastrukturę i ryby. Dodatkowo staw był zarybiany karpiem i innymi  gatunkami ryb kilkanaście lat temu w procesie rekultywacji.

Do łowiska FISH ZONE prowadzi ta sama droga co do łowiska DZIKA WODA.

Jadąc drogą wzdłuż stanowisk na łowisku DZIKA WODA, trzeba skręcić w prawo przy

stanowisku nr 4.

 

 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now